Muse M-055 RB Bærbar Analog Sort, Guld
Radio
| Radiotype | Bærbar |
| Tuner type | Analog |
| Understøttede radiobånd | FM, MW |
| FM båndbredde | 88 - 108 MHz |
| Antal forudindstillede stationer | 10 |
Højttalere
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Porte & Grænseflader
| AUX-indgang | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Funktioner
| Termometer | Ingen |
| Projektering | Ingen |
| Produktfarve | Sort, Guld |
| Farvelægning | Monokromatisk |
| Volumenkontrol | Dreje |
| Antenne type | Ekstern |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| MP3-afspilning | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Håndtag | Ja |
| AC (strøm) indgang | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
Batteri
| Batteriteknologi | Alkaline |
| Antal understøttede batterier | 4 |
| Kompatible batteristørrelser | C |
| Batteritype | C |
| Batterispænding | 1,5 V |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm/batteri |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 4 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 180 mm |
| Dybde | 70 mm |
| Højde | 130 mm |
| Vægt | 720 g |
Godkendelser
| Certificering | CE |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 185 mm |
| Pakkedybde | 87 mm |
| Pakkehøjde | 140 mm |
| Pakkevægt | 720 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Logistik data
| Produkter pr. intermodal container (20 fod) | 10000 stk |
| Produkter pr. intermodal container (40 fod, HC) | 21000 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 276 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 200 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 300 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 4,7 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 6 stk |
Andre funktioner
| Dockingstation inkluderet | Ingen |
| Kampatibilitet med Apple-docking | Ikke understøttet |
| Brugervejledning | Ja |
| FM radio | Ja |
| Strøm-LED | Ja |
| Batteripakke | Ingen |