mTower Vertical Laptop Stand
Design
| Produktfarve | Grå |
| Materiale | Aluminium |
| Minimum kompatibilitet med tabletskærmstørrelse | 27,9 cm (11") |
| Maksimal kompatibilitet med tabletskærmstørrelse | 43,2 cm (17") |
| Varmeresistent | Ja |
| Slip-let belægning | Ja |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 279,4 - 431,8 mm (11 - 17") |
Ergonomisk
| Sammenfoldelig | Ingen |
| Justerbar | Ingen |
| Højdejustering | Ingen |
| Justerbar dybde | Ingen |
| Rotation | Ingen |
| Akse | Ingen |
| Forbedret kabelstyring | Ingen |
| VESA montering | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| USB-opladningsport | Ingen |
| USB strømforsyning | Ingen |
Strømstyring
| USB-drevet | Ingen |
| Ekstern strømadapter | Ingen |
Systemkrav
| Mac kompabilitet | Ja |
| USB påkrævet | Ingen |
Vægt & størrelser
| Bredde | 114 mm |
| Dybde | 250 mm |
| Højde | 88 mm |
| Vægt | 665 g |
Logistik data
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Andre funktioner
| Kapabilitet | Macbook Air (11", 13") Macbook Pro (13", 15", 17") Macbook Pro Retina (13", 15") |