iiyama Skærm
27" - 120 Hz - 4 ms - 1x HDMI - Sort - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.588,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.558,-
DKK
(1.246,40 ekskl. moms)
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1,4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1,2 |
| Antal downstream-porte | 2 |
| USB strømforsyning op til | 5 W |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Funktioner
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 14 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 611,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 190 mm |
| Højde (med stativ) | 427,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 4 kg |
Design
| Produktfarve | Sort |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP, TCO |
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27 tommer) |
| Skærmteknologi | IPS |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Responstid | 4 ms |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
| Pixel pitch | 0,311 x 0,311 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 140 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 36,3 cm |