iiyama Skærm
27" - IPS - 75 Hz - 2x HDMI - Sort - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.987,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.957,-
DKK
(1.565,60 ekskl. moms)
Design
| Produktfarve | Sort |
| Pivot vinkel | 90° |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 1,4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1,2 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB type-C downstream-porte | 2 |
| Antal downstream-porte | 4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| Slot til kabellås | Ja |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -60 - 60° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23° |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 16 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613 mm |
| Dybde (med stativ) | 209,5 mm |
| Højde (med stativ) | 547,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,4 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 691 mm |
| Pakkedybde | 142 mm |
| Pakkehøjde | 447 mm |
| Pakkevægt | 7,8 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80 % |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | TCO Certified, CE, TÜV-GS, EAC, VCCI-B, PSE, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA, EPEAT Silver |
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27 tommer) |
| Paneltype | IPS |
| Skærmteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
| Pixel pitch | 0,233 x 0,233 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 112 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Skærm form | Flad |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmoverflade | Mat |