iiyama Skærm
27" - IPS - 83 Hz - 4 ms - 1x HDMI
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
4.250,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
4.220,-
DKK
(3.376,00 ekskl. moms)
Design
| Thin bezel | |
| Frontkantfarve | Sort, Mat |
Andre funktioner
| Aktiv skærmområde (B x H) | 597,89 x 336,31 mm |
| Positionsnøjagtighed | 2 mm |
| Touch method | finger, glove (latex), capacitive stylus |
| Bredde | 612 mm |
| Dybde | 241 mm |
| Højde | 387 mm |
| Vægt | 6,6 kg |
| Compliance-certifikater | CE, EAC, RoHS, ErP, WEEE, REACH, UKCA, TCO Certified (generation 10), EPEAT Bronze |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Funktioner
| Skærmoverflade | Matt |
| Refleksfri belægning (AG) | Ja |
Præstation
| Håndfladeafvisning | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Porte & Grænseflader
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HDCP | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Justerbar højde (maks.) | 13,8 cm |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 90° |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 19 V |
| Strømforbrug (typisk) | 27 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 21 kWh |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5-35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10-80 % |
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27 tommer) |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| Paneltype | IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 83 Hz |
| Billedformat | 16:9 |
| Skærmens lysstyrke | 300 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Responstid | 4 ms |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,311 x 0,311 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz |
| Berøringsskærmstype | InCell PCAP |
| Antal simultane touchpunkter | 10 |