Produkt nr: DELL-U2419H
EAN: 5397184004869
Varenummer: F17212344
billigst-pricerunner
Dell UltraSharp U2419H skærm &#45 LED baglys &#45 24" &#45 IPS &#45 5ms,8ms
Producent: DELL
Produkt nr: DELL-U2419H
EAN: 5397184004869
Varenummer: F17212344
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(1.558,40 ekskl. moms)
Producent: DELL
Produkt nr: DELL-U2419H
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Krystalklar visning til det professionelle hjemmekontor
Teknologi der gør en forskel
  • IPS-panelteknologi — sikrer en betragtningsvinkel på 178° både horisontalt og vertikalt
  • 99% sRGB-farvedækning — giver præcis farvegengivelse til visuelt arbejde
  • Full HD-opløsning — 1920 x 1080 pixels sikrer et detaljeret og skarpt billede
  • Kontrastforhold på 1000:1 — skaber en tydelig adskillelse mellem lyse og mørke områder
  • LED-baglys πιο — effektiv belysning der understøtter 16,78 millioner farver
  • 60Hz opdateringshastighed — leverer en stabil og flydende visning af indhold
Fleksibel integration i dit setup
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
Display
Skærm diagonal 60,5 cm (23.8")
Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
HD-type Fuld HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi LCD
Paneltype IPS
Type af baggrundslys LED
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 250 cd/m²
Responstid 8 ms
Skærm form Flad
Understøttede grafikopløsninger 1920 x 1080 (HD 1080)
Understøttede videotilstande 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
Billedformat 16:9
Kontrastforhold (typisk) 1000:1
Maksimal opdateringshastighed 60 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 16,78 millioner farver
Responstid (hurtig) 5 ms
Pixel pitch 0,2745 x 0,2745 mm
Pixeltæthed 92,5 ppi
Horisontal scanningsområde 30 - 83 kHz
Vertikalt scanningsområde 56 - 76 Hz
Synlig størrelse, horisontal 52,7 cm
Synlig størrelse, vertikal 29,6 cm
Synlig størrelse, diagonal 60,5 cm
Standard for farveskala sRGB
Farveområde 99%
sRGB-dækning (typisk) 99%
3D Nej
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Hjem
Produktfarve Sølv
Farve Sølv
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream port type USB Type-B
Antal upstream-porte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 4
DVI-port Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-porte Ja
Antal DisplayPorts 2
DisplayPort-version 1.2
Lydindgang Nej
Lydudgang Ja
Udgang til hovedtelefoner Nej
HDCP Ja
AC (strøm) indgang Ja
Ergonomisk
VESA montering Ja
Slot til kabellås Ja
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 13 cm
Akse Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Drejelig Ja
Drejevinkel område -40 - 40°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 21°
Skærmvisning (OSD) Ja
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) D
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 12 kWh
Strømforbrug (typisk) 12,3 W
Strømforbrug (standby) 0,2 W
Strømforbrug (maks.) 68 W
Strømforbrug (slukket) 0,2 W
Strømforbrug (strømbesparelse) 13,08 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
Indgangsstrøm 1.6 A
Energieffektivitetsskala A til G
Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 344772
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 5 - 90%
Driftshøjde 0 - 5000 m
Ikke-drift højde 5000 - 12192 m
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 538,5 mm
Dybde (med stativ) 165 mm
Højde (med stativ) 478,4 mm
Vægt (med stativ) 5,09 kg
Bredde (uden stativ) 538,5 mm
Dybde (uden stativ) 39 mm
Højde (uden stativ) 313,7 mm
Vægt (uden stativ) 3,14 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 170,2 mm
Pakkedybde 607,1 mm
Pakkehøjde 378,5 mm