ASUS VP229HF skærm - LED baglys - 22" - IPS - 5ms,1ms
Full HD 1920x1080 ved 100Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.053,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.023,-
DKK
(818,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 54,5 cm (21.4") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,249 x 0,249 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 47,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 26 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 115 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 100 Hz |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 10 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 12 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2110997 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 493,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 204,4 mm |
| Højde (med stativ) | 357,6 mm |
| Vægt (med stativ) | 2,7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 493,6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 49,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 291,2 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 555 mm |
| Pakkedybde | 130 mm |
| Pakkehøjde | 390 mm |
| Pakkevægt | 3,8 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT Silver, Forest Stewardship Council (FSC) Mix, TCO |
Andre funktioner
| Certificering | Energy Star EPEAT Silver TCO Certified TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light FSC MIX |