ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD QD-OLED Sort
Rengøringsspray til skærmen
1x
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD QD-OLED Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD QD-OLED Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
Før
9.214,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
9.184,-
DKK
(7.347,20 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD QD-OLED Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD QD-OLED Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
9.344,-
DKK
(7.475,20 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | QD-OLED |
| Paneltype | OLED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 1000 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærmoverflade | Mat |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,182 x 0,182 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 69,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,5 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 255 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 24 - 240 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10), Dolby Vision |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveskala DCI-P3 | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Oplyst stand | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| I/O-porte | DisplayPort 2.1x 1, HDMI (v2.1)x 2, USB-Cx 1 (DP Alt Mode), Earphone jack : Yes, USB Hub : 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A,USB-C Power Delivery : 90W |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| Antal USB type-C downstream-porte | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 2.1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 8 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -15 - 15° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 30 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 34 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 42 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2336815 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 718 mm |
| Dybde (med stativ) | 276 mm |
| Højde (med stativ) | 531 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 718 mm |
| Dybde (uden stativ) | 67 mm |
| Højde (uden stativ) | 413 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 890 mm |
| Pakkedybde | 185 mm |
| Pakkehøjde | 510 mm |
| Pakkevægt | 13,5 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | ASUS OLED Care |
| Skyggekontrol | Ja |
| Reduktion af bevægelsessløring | Ja |
| Vis synligt område (HxL) | 699,48 x 394,73 mm |
| Garantiperiode | 3 År |
| Certificering | TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light (Hardware Solution) VESA DisplayHDR 400 True Black AMD FreeSync Premium Pro G-SYNC Compatible FSC MIX |