Sony RMF-TX200E fjernstyring
| Enhedstype | Fjernstyring |
| Bredde | 4.8 cm |
| Dybde | 1.8 cm |
| Højde | 20 cm |
| Vægt | 132 g |
| Forbindelsesteknologi | Radio |
| Trådløs teknologi | 2.4 GHz |
| Understøttet udstyr | Tv |
| Egenskaber | Indbygget mikrofon, stemmekontrol |
| Min. driftstemperatur | -10 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Batteri | 2 AAA type |
| Designet for | Sony KD-43XD8005, 43XD8099, 43XD8305, 49XD8005, 49XD8099, 49XD8305, 49XE9005, 55SD8505, 55XD7005, 55XD8005, 55XD8505, 55XD8577, 55XD9305, 55XE8596, 55XE9005, 55XE9305, 65SD8505, 65XD8505, 65XD8599, 65XD9305, 65XE8596, 65XE9005, 65XE9305, 75XD8505, 75XD9405, 75XE8596, 75XE9005, 75XE9405, 85XD8505 |