DIGITUS Lightning-kabel
2 m
Funktioner
| Kabellængde | 2 m |
| Stik 1 | Lightning |
| Stik 2 | USB A |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
| Produktfarve | Hvid |
| Magnetisk afskærmet | Ja |
| USB version | USB 2.0 |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 480 Mbit/s |
| Plug and play | Ja |
| Tilslutningsmateriale | Nickel |
Strømstyring
| Indgangsspænding | 9 V |
| Indgående strøm (maks.) | 2 A |
Godkendelser
| Certificering | MFI |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | Ja |
Tekniske detaljer
| Ledningsmateriale | Kobber |
| Stik afskærmning | Ja |
| Kompatible produkter | iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone SE (2nd Generation), iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone Xr, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone SE, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s |
| Kabel kappemateriale | Polyvinylchlorid (PVC) |
| Kabeltype | Rundt kabel |
| AWG-ledningsstørrelse | 30 |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |