Epson EF-21G
3LCD-projektor - bærbar - grøn
Projektør
| Understøttede billedformater | 16:9 |
| Smart projektor | Ja |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 762 - 3810 mm (30 - 150") |
| Projiceringsafstand | 0 - 1,33 m |
| Projektionsteknologi | 3LCD |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 5000000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Antal farver | 16.7 millioner farver |
| Projektor lysstyrke (økonomisk tilstand) | 500 ANSI lumens |
| Vertikalt scanningsområde | 200 - 240 Hz |
| Matrix størrelse | 1,57 cm (0.62") |
| Farve lysudbytte | 1000 ANSI lumens |
| Hvidt lysudbytte | 1000 ANSI lumens |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 20000 t |
Linsesystem
| Fast brændvidde | 13,9 mm |
| F-number (relativ aperture) | 2 |
| Throw-forhold | 1.00 - 1.82:1 |
Video
| Full HD | Ja |
| 3D | Ingen |
| Farvetilstande for video | Biograf, Dynamisk, Naturlig, Lys biograf, Klar |
| Videobehandling | 8 Bit |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Netværk
| Smart TV | Ja |
Funktioner
| Interaktiv | Ingen |
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 19 dB |
| HDCP | Ja |
| Støjniveau | 23 dB |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 5 W |
Design
| Markedspositionering | Hjemmebiograf |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Sort, Grøn |
| Placering | Desktop, Gulv, TV cabinet |
| Slot til kabellås | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 108 W |
| Strømforbrug (økonomi tilstand) | 78 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Leverandørfunktioner
| Anbefalet køn | Ethvert køn |
| Antal enheder | 1 stk |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 60% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 197 mm |
| Dybde | 191 mm |
| Højde | 113 mm |
| Vægt | 2,3 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 5 År |
Logistik data
| Antal pr. pakke | 1 stk |