Yealink UVC30 Desktop
konferencekamera
Kamera
| Megapixel | 8,51 MP |
| Sensortype | CMOS |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,5 mm (1 / 2.5") |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Digital zoom | 3x |
| Minimumsbelysning | 0,1 Lux |
| Signal/støjforhold | 63 dB |
| Hvidbalance | ATW, Automatisk, Vejledning |
| Auto eksponering | Ja |
| PTZ-kontrol | Ja |
Video
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimum billedhastighed | 30 fps |
| Understøttede videotilstande | 720p, 1080p |
Præstation
| Megapixel | 8,51 MP |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimum billedhastighed | 30 fps |
| Kamera HD type | Fuld HD |
| Understøttede videotilstande | 720p, 1080p |
| Auto eksponering | Ja |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Digital zoom | 3x |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/60 ~ 1/10000 sek./side |
| Synsfelt, diagonalt | 120° |
| Hvidbalance | ATW, Automatisk, Vejledning |
| Signal/støjforhold | 63 dB |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Minimumsbelysning | 0,1 Lux |
Design
| Grænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Produktfarve | Sort, Sølv; Sort, Sølv |
| Sensortype | CMOS |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,5 mm (1 / 2.5") |
| Monteringstype | Klip; Klip |
| LED-indikatorer | Ja; Ja |
| Kabellængde | 1,6 m |
| Oprindelsesland | Kina |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
Mikrofon
| Indbygget mikrofon | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 45 mm; 45 mm |
| Dybde | 59 mm; 59 mm |
| Højde | 45 mm; 45 mm |
| Vægt | 4,79 kg |
Emballeringsdata
| Antal | 1 |
| Pakkebredde | 151 mm; 151 mm |
| Pakkedybde | 85 mm; 85 mm |
| Pakkehøjde | 95 mm; 95 mm |
| Pakkevægt | 5,25 kg |
| Pakketype | Kasse; Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85258900; 85258900 |