snom D865
VoIP-telefon - med Bluetooth interface med opkalds-ID - 5-vejs opkaldskapacitet
Design
| Produkttype | IP telefon |
| Produktfarve | Grå |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Operativsystem installeret | Linux |
Telefonfunktioner
| Telefonsvarer | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Samtaleanlæg | Ja |
| Anonymt opkald | Ja |
| Kapacitet for telefonbog | 50000 entries |
| Viderestilling af opkald | Ja |
| Antal VoIP-konti | 12 |
| Hurtigopkald | Ja |
| Nummervisning | Ja |
| Forstyr-ikke-funktion | Ja |
| Opkaldsparkering | Ja |
| Genopkald | Ja |
| Konferenceopkald | Ja |
Administrationsfunktioner
| Antal programmerbare taster | 10 |
| Tastatur antal taster | 43 |
Display
| Skærm | TFT |
| Skærm diagonal | 12,7 cm (5") |
| Skærmopløsning | 1280 x 720 pixel |
| Billedformat | 16:9 |
| Berøringsskærm | Ingen |
Lyd
| Højttalertelefon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Mikrofon frekvens | 100 - 8000 Hz |
| Voice codecs | G.711, G.711alaw, G.711ulaw, G.722, G.723.1, G.726, G.729, OPUS |
| Komfort støjgeneration (CNG) | Ja |
| Pakketab skjul (PLC) | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Understøttede netværksprotokoller | SIP (RFC 3261), SDP (RFC 3261), RTP (RFC 8866), RTCP (RFC 3550), RTCP-XR, SIP REFER method (RFC 3515), rport (RFC 3581), ENUM, ICE, STUN (RFC 5389) |
| VoIP protokoller | SIPS (SIP over TLS), SRTP (RFC 3711), SRTCP |
Sensorer
| Sensor for omgivende lys | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal RJ-9 porte | 2 |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 243 mm |
| Dybde | 165 mm |
| Højde | 193 mm |
| Vægt | 1,12 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Hurtig start guide | Ja |