Logitech Rally Bar Huddle
videoconference-enhed
Præstation
| Bluetooth | Ja |
| Produktfarve | Grafit |
| Kamera kabellængde (maks.) | 2,2 m |
| Produkttype | System til gruppevideokonference |
| Panoreringsområde | -48 - 48° |
| Hældningsvinkelområde | -32 - 32° |
| PTZ-kontrol | Ja |
Video
| HD-type | 4K Ultra HD |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Line-out impedans | 4 ohm (Ω) |
| Udgangsspænding total harmonisk forvrængning (THD) | 2% |
| Lydstråleformning | Ja |
| Mikrofon pick-up rækkevidde | 7 m |
| Driver diameter | 5,5 cm |
| Prøvetagningshastighed | 0 - 48 kHz |
| Ekko eliminering | Ja |
| Højttalereffekt | 8 W |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-udgangsporte | 1 |
| Antal HDMI-indgangsporte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 Proxy Support: IP based Proxy, FQDN based Proxy, Proxy using PAC file |
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit AES |
Kamera
| Kameratype | Enkelt kamera |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Digital zoom | 4x |
| Horisontalt synsfelt | 113° |
| Vertikalt synsfelt | 80° |
| Synsfelt, diagonalt | 120° |
| Privatlivets fred type | Privatlivsnedlukning |
| Privatlivskamera | Ja |
Mikrofon
| Mikrofon sensitivitet | -36 dB |
| Mikrofon frekvens | 90 - 16000 Hz |
| Lydtryksniveau (maks.) | 83 dB |
| Antal mikrofoner | 6 |
Funktioner
| Telepresence | Ingen |
Computersystem
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Strøm | 2,1 A |
| DC udgangsspænding | 19 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 549,6 mm |
| Dybde | 76 mm |
| Højde | 78,9 mm |
| Vægt | 1,8 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DC, HDMI, USB Type-A til USB Type-C |
| Strømkabellængde | 2,5 m |
| HDMI-kabellængde | 2 m |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Emballageindhold | Rally Bar Huddle Multi Mount. Strømforsyning Strømkabel HDMI-kabel USB-kabel |