Konftel 55Wx
Bluetooth konferenceenhed for konferencetelefon
Funktioner
| Produkttype | IP konferencetelefon |
| Anbefalet rumstørrelse | Mellem rum |
| Velegnet til værelsesareal på op til | 30 m² |
| Kontroltype | Knapper, Berøring |
| Produktfarve | Sort |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | LCD |
| Skærmopløsning | 240 x 320 pixel |
| Skærmlys | Ja |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antal understøttede mikrofoner (maks.) | 2 |
| Frekvensområde | 100 - 24000 Hz |
| Lydtryksniveau | 90 dB |
| Ekko eliminering | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| Understøtter udvigelse af mikrofoner | Ja |
| Mikrofon pick-up rækkevidde | 4 m |
| Mikrofon mute | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 3.0 |
| Hukommelseskortport | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | SD, SDHC |
| Konferenceopkald | Ja |
| Optagelse af opkald | Ja |
| Samtaleparkering | Ja |
| Banke på | Ja |
| Volumenkontrol | Digital |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Certificering | EMC: 2014/30/EU, EMC Regulations 2016, LVD: 2014/35/EU, Electrical Equipment (Safety) Regulations 2016, WEEE: 2012/19/EC, RoHS: 2011/65/EU, REACH: EC 1907/2006 |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| USB version | 2.0 |
| USB-stik type | Mini-USB B |
| Antal USB-porte | 1 |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
Batteri
| Genopladeligt batteri | Ja |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 2 År |
| Compliance-certifikater | Lavspændingsdirektivet (LVD), REACH, RoHS, WEEE |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 222 mm |
| Dybde | 206 mm |
| Højde | 68 mm |
| Vægt | 640 g |
| Pakkebredde | 265 mm |
| Pakkedybde | 300 mm |
| Pakkehøjde | 155 mm |
| Pakkevægt | 1,54 kg |
Emballage indhold
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 21 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85258900 |