Grandstream WP822
trådløs VoIP-telefon - 3-vejs opkaldskapacitet
Design
| Produkttype | IP telefon |
| Håndsæt, type | Trådløs håndsæt |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
Telefonfunktioner
| Antal linjer | 2 Linier |
| Konferenceopkald | Ja |
| Vibrationsalarm | Ja |
| Banke på | Ja |
| Samtaleparkering | Ja |
| Opkaldshistorik | Ja |
| Kapacitet for telefonbog | 500 entries |
| Opkald med røret på | Ja |
Administrationsfunktioner
| Volumenkontrol | Knapper |
| Tilføj nye kontakter fra håndsættet | Ja |
Display
| Skærm | LCD |
| Skærm diagonal | 6,1 cm (2.4") |
| Skærmopløsning | 240 x 320 pixel |
Lyd
| Højttalertelefon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1x |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES, 802.1x RADIUS, MD5, SRTP, TLS |
| Understøttede netværksprotokoller | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP, ICMP, DNS (A record, SRV, NAPTR), DHCP, SSH, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, 802.1x, TLS, SRTP, IPv6 |
| DHCP-klient | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Headset-tilslutning | 3,5 mm |
| Mikrofonindgang | Ja |
Strømstyring
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 5 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 1 A |
| Strømforbrug (typisk) | 5 W |
| Standby tid | 200 t |
| Taletid | 8 t |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
Vægt & størrelser
| Håndsæt dimensioner (BxDxH) | 164 x 52 x 25,8 mm |
| Basisdimensioner | 77,9 x 81,2 x 38,2 mm |
| Håndsæt vægt | 185,9 g |
| Pakkevægt | 422,6 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
| Antal medfølgende håndtag | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Basestation | Ja |
| Oplader | Ja |
| Headset inkluderet | Ja |