Grandstream GXP2135
VoIP-telefon - med Bluetooth interface - 4-vejs opkaldskapacitet
Design
| Produkttype | IP telefon |
| Håndsæt, type | Forbundet håndsæt |
| Produktfarve | Sort |
| Montering | Bord/Væg |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Telefonfunktioner
| Antal linjer | 8 Linier |
| Konferenceopkald | Ja |
| Hurtigopkald | Ja |
| Samtaleparkering | Ja |
| Opkaldsparkering | Ja |
| Banke på | Ja |
| Viderestilling af opkald | Ja; Ja |
| Tilbageværende opkald | Ja |
| Antal VoIP-konti | 4 |
| Fuld duplex | Ja |
| Besvar opkald | Ja |
| Kapacitet for telefonbog | 2000 entries |
| Genopkald | Ja |
Administrationsfunktioner
| Volumenkontrol | Digital |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Display
| Skærm | TFT |
| Skærm diagonal | 7,11 cm (2.8") |
| Skærmopløsning | 320 x 240 pixel |
Kamera
| Front kamera | Nej |
Lyd
| Højttalertelefon | Ja |
| Voice codecs | G.711Mu, G.722, G.726, G.729A, G.729B |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP, ICMP, DNS (A record, SRV, NAPTR), DHCP, PPPoE, TELNET, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDP, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP, IPV6 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Antal RJ-9 porte | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Godkendelser
| Certificering | FCC: Part 15 (CFR 47) Class B CE: EN55022 Class B; EN55024 Class B;EN61000-3-2; EN61000-3-3;EN60950-1 RCM: AS/ACIF S004; AS/NZS CISPR22/24; AS/NZS 60950.1 |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 0,5 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 201 mm |
| Dybde | 193 mm |
| Højde | 85 mm |
| Vægt | 850 g |
| Pakkevægt | 1,12 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Ethernet-kabel | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Antal medfølgende håndtag | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85171800 |