AudioCodes C455HD
VoIP-telefon - med Bluetooth interface med opkalds-ID
Design
| Produkttype | IP telefon |
| Håndsæt, type | Forbundet håndsæt |
| Produktfarve | Sort |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Operativsystem installeret | Android |
| Version af operativsystem | 9 |
| Dual-Tone Multi-Frequency (DTMF) tilstande | SIP-info |
Telefonfunktioner
| Antal linjer | 8 Linier |
| Telefonsvarer | Ja |
| Besvar opkald | Ja |
| Genopkald | Ja |
| Konferenceopkald | Ja |
| Viderestilling af opkald | Ja; Ja |
| Banke på | Ja |
| Hurtigopkald | Ja |
| Samtaleparkering | Ja |
| Indikator for ventende besked (MWI) | Ja |
| Forstyr-ikke-funktion | Ja |
| Nummervisning | Ja |
| Opkaldsparkering | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
Administrationsfunktioner
| Integreret telefonsvarer | Ja |
| Volumenkontrol | Knapper |
| Antal programmerbare taster | 8 |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Display
| Skærm | TFT |
| Skærm diagonal | 5" |
| Skærmopløsning | 1280 x 720 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
Lyd
| Højttalertelefon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Adaptive jitter buffere | Ja |
| Registrering af stemmeaktivitet | Ja |
| Voice codecs | G.711Mu, G.711a, G.722, G.729A, G.729B, OPUS |
| Pakketab skjul (PLC) | Ja |
| Ekko eliminering | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, TCP, UDP, ICMP, ARP, RTP, SRTP, RTCP-XR, 802.1x, IP/DHCP IP, IEEE 802.1p/Q, QoS/ToS, HTTP/HTTPS/DHCP, NTP, FTP/TFTP, CDP/LLDP VLAN, LDAP |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS, SRTP, SSL/TLS |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Slot til kabellås | Ja |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal RJ-9 porte | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Godkendelser
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC) |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 2 A |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 236 mm |
| Dybde | 200 mm |
| Højde | 165.9 mm |
| Vægt | 988 g |
| Højde (min.) | 170 mm |
| Højde (maks.) | 195 mm |
| Pakkebredde | 280 mm |
| Pakkedybde | 245 mm |
| Pakkehøjde | 110 mm |
| Pakkevægt | 1.55 kg |
Emballage indhold
| Antal medfølgende håndtag | 1 stk |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 291 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 467 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 14.5 kg |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 579 mm |