AXIS M30 Series M3057-PLR MK II
netværk panoramisk kamera - kuppel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| PTZ-tilstande | Digital PTZ |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Understøttelse af sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Russisk |
| Antal sprog | 12 |
| Certificering | CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Sølv |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP69K |
| IK kode | IK10+ |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Minimumsbelysning | 0,07 Lux |
| Hældningsvinkelområde | -43 - 80° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/66500 - 2 sek./side |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,2 mm (1 / 1.2") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Antal linser | 1 |
| Brændviddeområde | 6.2 - 12.9 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Understøttede videoformater | H.264, H.265 |
| Videooptagelse | Ja |
| Billedhastighed | 60 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Mætning, Skarphed |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
Lyd
| Understøttede lydformater | AAC-LC, G.711, G.726, OPUS |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Audiosporing | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3at |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Flashhukommelse | 8194 MB |
| Intern hukommelse | 2048 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Sikkerhed
| IP-adresse filtrering | Ja |
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja |
| Pixeltæller | Ja |
| Advarsel notifikationstype | |
| HTTPS -kryptering | Ja |
| Aktiv manipulering af alarm | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 9 W |
| Strømforbrug (maks.) | 23 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -50 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 100% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Monteringssæt | Ja |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Boreskabelon medfølger | Ja |
| Brugervejledning | Ja |