Garmin DriveSmart 76
GPS navigator
GPS type
| Marine (kortplottere, ekkolod) | Nej |
| Sport (fitness, løb) | Nej |
| Udendørs (vandring, trekking) | Nej |
| Geocaching (GPS stash hunt) | Ja |
| Automatisk | Ja |
| Luftfart | Nej |
| Motorcykel | Nej |
| Cykel | Nej |
| Autocamper/campingvogn | Nej |
| Lastbil | Nej |
| Golf | Nej |
Navigation
| Live service | Ja |
| Live Traffic Message Channel (TMC) | Ja |
| Vognbaneskift | Ja |
| Rute undgåelse | Ja |
| Stemmekommandoer | Ja |
| Interessepunkter | Ja |
| Traffic Message Channel (TMC) | Ja |
| Vejskilte | Ja |
| Hastighedsgrænse | Ja |
Kort
| Kort inkluderet | Ja |
| Livslang kortopdateringer | Ja |
Display
| Skærm diagonal | 17,8 cm (7") |
| Skærm | TFT |
| Berøringsskærm | Ja |
| Skærmstørrelse (HxL) | 152 x 89 mm |
| Skærmstørrelse (HxL) (britisk standard) | 152,4 x 88,9 mm (6 x 3.5") |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Skærmopløsning | 1024 x 600 pixel |
| Understøttet placering | Vandret |
Hukommelse
| Opbevaringsmedietype | Hukommelseskort |
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
Præstation
| Håndfrit opkald | Ja |
Design
| Formfaktor | Fastgjort |
| Produktfarve | Sort |
| Kompatible produkter | Compatible with Android ™ 6.0 and higher. Compatible with iOS 11.3 or higher. Developed for iPhone® XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone SE, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPad Pro (10.5-inch), iPad Pro (12.9-inch; 2nd generation), iPad Pro (12.9-inch; 1st generation), iPad Pro (9.7-inch), iPad mini 4, iPad Air 2, iPad mini 3, iPad Air, iPad mini 2, iPad (6th generation), iPad (5th generation) |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterilevetid (maks.) | Ja |
Vægt & størrelser
| Vægt | 239,6 g |
| Bredde | 173 mm |
| Dybde | 19 mm |
| Højde | 99 mm |
| Pakkebredde | 194 mm |
| Pakkedybde | 131 mm |
| Pakkehøjde | 74 mm |
| Pakkevægt | 560 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |