NAVITEL E777 TRUCK
GPS navigator
GPS type
| Marine (kortplottere, ekkolod) | Nej |
| Sport (fitness, løb) | Nej |
| Udendørs (vandring, trekking) | Nej |
| Geocaching (GPS stash hunt) | Nej |
| Automatisk | Ja |
| Luftfart | Nej |
| Autocamper/campingvogn | Nej |
| Motorcykel | Ja |
| Lastbil | Ja |
| Cykel | Nej |
| Golf | Nej |
Navigation
| Vognbaneskift | Ja |
GPS ydelse
| Antenne | Intern |
Kort
| Kort inkluderet | Ja |
| Kort dækning | Albanien, Andorra, Østrig, Belgien, Bosnien-Hercegovina, Bulgarien, Kroatien, Cypern, Tjekkiet, Danmark, Estland, Finland, Frankrig, Tyskland, Gibraltar, Grækenland, Ungarn, Island, Italien, Letland, Liechtenstein, Litauen, Luxembourg, Malta, Moldova, Monaco, Montenegro, Holland, Makedonien, Norge, Polen, Portugal, Rumænien, Rusland, San Marino, Serbien, Slovakiet, Slovenien, Spanien, Sverige, Schweiz, Ukraine, Storbritannien |
| Antal lande, som er omfattet | 47 |
Display
| Skærm diagonal | 17,8 cm (7") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Widescreen | Ja |
| Skærmopløsning | 800 x 480 pixel |
Hukommelse
| Opbevaringsmedietype | Flash |
| Intern lagerkapacitet | 8 GB |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSDHC |
| RAM kapacitet | 128 MB |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 32 GB |
Netværk
| Bluetooth | Nej |
Præstation
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
| Processormodel | MStar MSB2531 |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Operativsystem installeret | Linux |
Design
| Formfaktor | Fastgjort |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| USB-tilslutning | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Strømkilde type | Batteri |
| Batteritype | Indbygget |
| Batterikapacitet | 1600 mAh |