Newland
stregkodescanner
Scanning
| Type | Håndholdt stregkodelæser |
| Scanner type | 1D/2D |
| Understøtter lineær (1D) stregkoder | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar, ISBN, ISSN, ITF-14, ITF-6, Industrial 2 of 5, Interleaved 2 of 5, MSI, Matrix 2 of 5, Plessey, UPC-A, UPC-E |
| Understøtter matrix (2D) stregkoder | Aztec Code, Data matrix, MaxiCode, PDF417, QR Code |
| Sensortype | CMOS |
| Optisk sensoropløsning (B x H) | 1280 x 800 pixel |
| Bølgelængde | 650 nm |
| Tilt læsningsvinkel | -55 - 55° |
| Pitch læsningsvinkel | -55 - 55° |
| Yaw læsningsvinkel | 0 - 360° |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Standard grænseflader | USB |
| Kabellængde | 3 m |
Præstation
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP54 |
| Beskyttelsesfunktioner | Stødsikker, Beskyttelse mod elektrostatisk udladning (ESD) |
| Lydalarm | Ja |
| Printkontrast | 20% |
| Produktfarve | Sort |
| Certificering | FCC Part15 Class B, CE EMC Class B |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
| Indgangsspænding | 5 V |
| Strømforbrug | 81 mA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 77,5 mm |
| Dybde | 95,5 mm |
| Højde | 172,5 mm |
| Vægt | 180 g |
Emballeringsdata
| Kabler inkluderet | USB |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |