Epson WorkForce ES-500W II
dokumentscanner - desktopmodel - USB 3.0, Wi-Fi(n)
Scanning
| Maksimal scanningsstørrelse | 215,9 x 6069 mm |
| Optisk scanningsopløsning | 600 x 600 dpi |
| Farvescanning | Ja |
| Duplex scanning | Ja |
| Input farvedybde | 30 Bit |
| Output farvedybde | 24 Bit |
| ADF-scanningshastighed (sort/hvid, A4) | 35 sider pr. minut |
| ADF-scanningshastighed (farve, A4) | 35 sider pr. minut |
| Sort/hvid scanning farvetilstande | Monokrom |
Design
| Scanner type | Skanner med papir-tilførsel |
| Produktfarve | Sort |
| Indbygget skærm | Ingen |
Præstation
| Sensortype | CIS |
| Scan filformater | |
| Daglig driftscyklus (maks.) | 4000 Sider |
| Scan til | E-mail, Network folder |
| Ultrasonic sensor | Ja |
| Scan drivere | TWAIN, WIA, ISIS, SANE, ICA |
Input kapacitet
| Standard indgangskapacitet | 50 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 100 ark |
Papirhåndtering
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5, B6 |
| Automatisk dokumentføder (ADF) medievægt | 27 - 413 g/m² |
| Mindste scanningsområde (ADF) | 50,8 x 50,8 mm |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB-stik type | USB Type-A |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 12 W |
| Strømforsyningstype | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,1 W |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Dvaletilstand | Ja |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (dvale) | 1,3 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 296 mm |
| Dybde | 169 mm |
| Højde | 176 mm |
| Vægt | 3,7 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 250 mm |
| Pakkedybde | 365 mm |
| Pakkehøjde | 285 mm |
| Pakkevægt | 4,56 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Medfølgende software | Epson ScanSmart |
Systemkrav
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.11 El Capitan |
| Kompatible operativsystemer | Mac OS X 10.11.x oder höher, Windows 10 (32/64 bit), Windows 7 (32/64 bit), Windows 8 (32/64 Bit) |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 x64, Windows 7, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 x64 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 85% |
Andre funktioner
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, TIFF, PNG |
| Output opløsninger | 75, 100, 150, 200, 240, 300, 600, 1200 dpi |
| Minimum scanningsstørrelse | 50.8 mm x 50.8 mm |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 63 stk |
| Oprindelsesland | Indonesien |
| Pallevægt (UK) | 0 g |
| Pallens bruttovægt | 0 g |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
| Produkter pr. palle (UK) | 84 stk |