HP JetDirect 3000w
udskriftsserver
Funktioner
| Intern | Nej; Ingen |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Understøttelse af IPP | Ja; Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| HP segment | Enterprise, Forretning |
Netværk
| Netværksforbindelsestype | Trådløst LAN; Trådløst LAN |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g; IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMPv3, SSL/TLS, HTTPS |
Protokoller
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4/IPv6: Apple Bonjour compatible, SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, Port 9100, LPD, IPP, Secure-IPP, WS Discovery, WS Print; IPv6: MLDv1, ICMPv6; IPv4: SLP, Telnet, IGMPv2, DHCP Server, AirPrint, GCP 2.0; IPv4/IPv6: Apple Bonjour compatible, SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, Port 9100, LPD, IPP, Secure-IPP, WS Discovery, WS Print; IPv6: MLDv1, ICMPv6; IPv4: SLP, Telnet, IGMPv2, DHCP Server, AirPrint, GCP 2.0 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1; 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2,0 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 2,5 W |
Godkendelser
| Certificering | EU (EMC Directive 2004/108/EC) EN 301 489-1 V1.9.2, EN 489-17 V2.1.1, US (FCC Title 47 CFR Part 15 Class B), Canada (ICES-003 Issue 5: 2012). |
Bæredygtighed
| Bæredygtige teknologier og materialer | Complies with RoHS Directive 2011/65/EU; EN50581:2012 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 82 mm |
| Dybde | 56 mm |
| Højde | 20 mm |
| Vægt | 61 g |
Emballeringsdata
| Pakkens dimensioner (BxDxH) | 178 x 138 x 60 mm; 178 x 138 x 60 mm |
| Pakkebredde | 178 mm |
| Pakkedybde | 138 mm |
| Pakkehøjde | 60 mm |
| Pakkevægt | 266 g |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 32 - 104 °F; 32 - 104 °F |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Tekniske detaljer
| Bruttovægt af yderkasse (imperial) | 5,53 kg (12.2 Pund) |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 90 stk; 90 stk |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 5,53 kg (12.2 Pund) |
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Lag pr. palle | 6 stk; 6 stk |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 18 stk; 18 stk |
Andre funktioner
| Produkter pr. palle | 540 stk; 540 stk |
| Anbefalet driftstemperaturområde (T-T) | 0 - 40 °C |
| Kompatible operativsystemer | See the printer data sheet for Compatible Network Operating Systems. |
| UNSPSC-kode | 43201537 |
| Anbefalet luftfugtighed ved drift | 15 - 95% |
| Palle dimensioner (BxDxH (efter britisk standard) | 1200,2 x 1000,8 x 1270 mm (47.2 x 39.4 x 50"); 1200,2 x 1000,8 x 1270 mm (47.2 x 39.4 x 50") |
| Pallevægt (efter britisk standard) | 187,3 kg (413 Pund); 187,3 kg (413 Pund) |