HP JetDirect 2700w
udskriftsserver - USB 2.0
Funktioner
| Intern | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Understøttelse af IPP | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| HP segment | Enterprise, Forretning |
Netværk
| Netværksforbindelsestype | Trådløst LAN |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMPv3, SSL/TLS, EAP-PEAP, EAP-TLS, HTTPS, LEAP |
Protokoller
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4/IPv6: SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, TFTP, 9100, LPD, IPP, Secure-IPP, WS Discovery, WS Print, IPsec/Firewall; IPv6: DHCPv6, MLDv1, ICMPv6; IPv4: Auto-IP, SLP, Telnet, IGMPv2, BOOTP/DHCP, WINS, IP |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 1,8 W |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows XP, Windows Vista x64, Windows Vista, Windows 7 x64, Windows 7, Windows 8 x64, Windows 8, Windows 10 x64, Windows 10, Windows 11 x64, Windows 11; Windows XP, Windows Vista x64, Windows Vista, Windows 7 x64, Windows 7, Windows 8 x64, Windows 8, Windows 10 x64, Windows 10, Windows 11 x64, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, MacOS; Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, MacOS |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | IBM iSeries, Novell NetWare 5.x, Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2003 x64, Windows Server 2003, Windows Server 2008 x64, Windows Server 2008; Windows Server 2003 x64, Windows Server 2003, Windows Server 2008 x64, Windows Server 2008 |
Godkendelser
| Certificering | FCC CFR 47 Part 15 Class-B/ ICES-003 Issue 4: 2004, EN 301 489-17, EN55022, EN 55024, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 |
Vægt & størrelser
| Højde | 37 mm |
| Dybde | 130 mm |
| Bredde | 57 mm |
| Vægt | 51 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 153 mm |
| Pakkedybde | 223 mm |
| Pakkehøjde | 57 mm |
| Pakkevægt | 190 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Tekniske detaljer
| Bruttovægt af yderkasse (imperial) | 5,3 kg (11.7 Pund) |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 12 stk; 12 stk |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 5,3 kg (11.7 Pund) |
Logistik data
| Lag pr. palle | 3 stk; 3 stk |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 20 stk; 20 stk |
Andre funktioner
| Produkter pr. palle | 720 stk; 720 stk |
| Anbefalet driftstemperaturområde (T-T) | 0 - 50 °C |
| Understøtter EPP og ECP | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows Vista 64-bit, Windows XP, Windows XP 64-bit, Windows Server 2008, Windows 2008 64-bit, Windows Server 2003, Windows 2003 64-bit, Mac OS X v 10.2, v 10.3, v 10.4 or higher, Novell 5.1 or higher, Red Hat Linux 7.x or higher, SuSE Linux 8.x or higher, HP-UX 10.20, 11.x, 11.i, Solaris 2.5 or higher (SPARC systems only), IBM AIX 3.2.5 or higher 1, MPE-iX, Citrix Presentation Server, Windows Terminal Services |
| UNSPSC-kode | 43201537 |
| Pallevægt (efter britisk standard) | 110,7 kg (244 Pund); 110,7 kg (244 Pund) |
| Anbefalet luftfugtighed ved drift | 15 - 95% |
| Palle dimensioner (BxDxH (efter britisk standard) | 1016 x 1219,2 x 1524 mm (40 x 48 x 60"); 1016 x 1219,2 x 1524 mm (40 x 48 x 60") |