SGX 5150 IOT DEVICE GATEWAY WIRELESS 802
Design
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
Funktioner
| Antenne type | Ekstern |
| Antenner, antal | 2 |
Præstation
| Flashhukommelse | 256 MB |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | Web, CLI, OTA, SNMP(v2 / v3) |
Netværk
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, EAP-FAST, EAP-PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, WPA-PSK, WPA2-PSK |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 9-30 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 108 mm |
| Dybde | 33 mm |
| Højde | 72 mm |
| Vægt | 280 g |
Godkendelser
| Certificering | FIPS 140-2 |