StarTech.com 50cm CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 650MHz 100W PoE Patch Cord, CAT 6 10GbE UTP Network Cable w/Strain Relief, Red, Fluke Tested/Wiring is UL Certified/TIA
Category 6 - 24AWG (N6PATC50CMRD) - netværkskabel - 50 cm - rød
Funktioner
| Produktfarve | Rød |
| Kabellængde | 0,5 m |
| Standard for kabler | Cat6 |
| Kabelafskærmning | U/UTP (UTP) |
| Stik 1 | RJ-45 |
| Stik 2 | RJ-45 |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
| Materiale for kapper | Polyvinylchlorid (PVC) |
| Ledertype | Strandet |
| Ledningsmateriale | Kobber |
| Kabel vurdering | CMG (CM) |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| AWG-ledningsstørrelse | 24 |
| Dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Frekvens | 650 MHz |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Stikhætte kabelstøvle | Ja |
| Plug and play | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | ETL, CE, REACH |
Vægt & størrelser
| Vægt | 26 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 200 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 13 mm |
| Pakkevægt | 35 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 370 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 415 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 275 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 200 stk |