12 cores MPO/UPC-MPO/UPC
Funktioner
| Kabellængde | 10 m |
| Fiberoptisk type | OM4 |
| Stik 1 | MTP |
| Stik 2 | MTP |
| Stik 1 køn | Hunstik |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| Kabeltype | MPO/UPC |
| Produktfarve | Violet |
| Fuld duplex | Ja |
| Kernediameter | 50 µm |
| Beklædning diameter | 125 µm |
| Fibertilstandsstruktur | Multitilstand |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Indsætningstab | 0,3 dB |
| Materiale for kapper | Lav røg ingen halogen (LSZH) |
| Polaritet | B |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | Halogen |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
Vægt & størrelser
| Kabeldiameter | 30 cm |
| Vægt | 20 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 180 mm |
| Pakkedybde | 60 mm |
| Pakkehøjde | 150 mm |
| Pakkevægt | 30 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Logistik data
| Garantiperiode | 25 År |