Cat6a HIGH-FLEX S/FTP Outdoor
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Kabellængde | 35 m |
| Standard for kabler | Cat6a |
| Kabelafskærmning | S/FTP (S-STP) |
| Stik 1 | RJ-45 |
| Stik 2 | RJ-45 |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
| Stik afskærmning | Ja |
| Stik skjold materiale | Kobberlegering |
| Materiale for kapper | Polyurethan (PUR) |
| Kabelform | Rund |
| Ledningsmateriale | Kobber |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| AWG-ledningsstørrelse | 26 |
| Dataoverførselshastighed | 10000 Mbit/s |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+ |
| Egnet til udendørs brug | Ja |
| Olieresistent | Ja |
| Støbt kabelstøvle | Ja |
| Stikhætte kabelstøvle | Ja |
| Plug and play | Ja |
Vægt & størrelser
| Vægt | 1,16 kg |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 1,17 kg |
Andre funktioner
| Kabeldiameter | 6 mm |