StarTech.com 7m (23ft) LC to SC (UPC) OS2 Single Mode Duplex Fiber Optic Cable, 9/125µm, Laser Optimized, 10G, Bend Insensitive, Low Insertion Loss
LSZH Fiber Patch Cord (SMLCSC-OS2-7M) - patchkabel - 7 m - 7 m. - gul
Funktioner
| Kabellængde | 7 m |
| Fiberoptisk type | OS2 |
| Stik 1 | LC |
| Stik 2 | SC |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Forbindelsespoleringstype | PC |
| Produktfarve | Gul |
| Fuld duplex | Ja |
| Kernediameter | 9 µm |
| Beklædning diameter | 125 µm |
| Fibertilstandsstruktur | Enkeltilstand |
| Bølgelængder understøttet | 1260,1280,1300,1310,1383,1490,1550,1590,1600,1625 nm |
| Dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| Returdæmpning | 55 dB |
| Indsætningstab | 0,3 dB |
| Materiale for kapper | Lav røg ingen halogen (LSZH), Polypropylen |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Kabeldiameter | 2 mm |
| Bøjningsradius | 1 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 200 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 3 mm |
| Pakkevægt | 60,2 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Andre funktioner
| Dæmpning (maks) | 0,35 dB/km |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 380 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 380 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 280 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 400 stk |