StarTech.com 1m Fiber Optic Cable
Multimode Duplex 50/125 - LSZH - LC/LC - OM2 - LC to LC Fiber Patch Cable (50FIBLCLC1) - netværkskabel - 1 m - 1 m.
Funktioner
| Kabellængde | 1 m |
| Fiberoptisk type | OM2 |
| Stik 1 | LC |
| Stik 2 | LC |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Produktfarve | Orange |
| Fuld duplex | Ja |
| Kernediameter | 50 µm |
| Beklædning diameter | 125 µm |
| Fibertilstandsstruktur | Multitilstand |
| Dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| Materiale for kapper | Lav røg ingen halogen (LSZH) |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | Halogen |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | REACH, RoHS |
| Certificering | CE |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Vægt | 19 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 200 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 12 mm |
| Pakkevægt | 28 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85447000 |