DELTACO netværkskabel
10 m.
Funktioner
| Kabellængde | 10 m |
| Fiberoptisk type | OM1 |
| Stik 1 | 2x ST |
| Stik 2 | 2x SC |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Produktfarve | Orange |
| Fuld duplex | Ja |
| Kernediameter | 62,5 µm |
| Beklædning diameter | 125 µm |
| Fibertilstandsstruktur | Multitilstand |
| Bølgelængder understøttet | 850,1300 nm |
| Dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| Indsætningstab | 0,3 dB |
| Returdæmpning | 35 dB |
| Materiale for kapper | Lav røg ingen halogen (LSZH) |
| Tilslutningsmateriale | Metal/plastik |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 80 °C |
Vægt & størrelser
| Kabeldiameter | 2,8 mm |
| Vægt | 70 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 170 mm |
| Pakkedybde | 10 mm |
| Pakkehøjde | 260 mm |
| Pakkevægt | 76 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | Ja |
Logistik data
| Toldproduktkode (TARIC) | 8544421000 |
| Oprindelsesland | Kina |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 170 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 10 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 400 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 5,5 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 60 stk |