Zyxel Nebula FWA710
trådløs router - WWAN - Wi-Fi - 4G, 5G - væg-monterbar, stangmonterbar
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ingen |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ja |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 300 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Multi-Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
Mobilt netværk
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| Understøttelse af Dual-Sim | Ingen |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G-standard | NR |
| SIM-korttype | MicroSIM |
| Tekstbeskeder (SMS) | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-port | Ingen |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS |
| Firewall | Ja |
Protokoller
| DHCP-server | Ja |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Aluminium, Metal, Polykarbonat (PC) |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Indikatorlampe | Ja |
| LED-indikatorer | Status |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Produkttype | Stationær router/pol router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Antenne inkluderet | Ja |
| PoE-injektor medfølger | Ja |
| Monteringssæt | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Emballageindhold | Standard 802.3af/at Power of Ethernet (PoE) injector 1.8 m Ethernet cable yellow 8P8C PG19 thread (cable gland) Quick start guide Warranty card DoC and safety warning Wall/pole mounting kit |
Antenne
| Antenne type | 2x2 |
| Antennedesign | Intern |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 9 dBi |
| Antenneretningstype | Retningsbestemt |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 15 W |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
Vægt & størrelser
| Vægt | 1,11 kg |
| Højde | 58 mm |
| Dybde | 256 mm |
| Bredde | 255 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 368 mm |
| Pakkedybde | 287 mm |
| Pakkehøjde | 111 mm |
| Pakkevægt | 2,52 kg |