LANCOM 730-4G+
router - WWAN - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u |
| Auto-sensing | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Portvideresendelse | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Politikbaseret routing | Ja |
| Statisk rute | Ja |
Mobilt netværk
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| 4G | Ja |
| 3G | Ja |
| Understøttelse af Dual-Sim | Ja |
| 3G standard | HSPA, UMTS |
| 4G standard | LTE |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-port | Ingen |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Webbaseret opsætningsguide | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| MIMO | Ja |
| Antal datastrømme | 2x2 |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | MSCHAPv2, SSH, SSL/TLS |
| Godkendelsesmetode | PAP, CHAP, MS-CHAP, MS-CHAPv2 |
| Firewall | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Firewall sikkerhed | SIF |
| DoS angrebsforebyggelse | Ja |
| Filtrering | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| URL-filtrering | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Protokoller
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Routing-protokoller | VRRP |
| Administrationsprotokoller | SNMPv1,v2c,v3 |
| Understøttede netværksprotokoller | NDP, SLAAC, ICMPv6, DHCPv6, DNS, HTTP, HTTPS, PPPoE, RADIUS, SMTP, NTP, SNMPv1,v2c,v3 |
Design
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Husmateriale | Plast |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| LED-indikatorer | LAN, LTE, Strøm |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antennestik type | SMA |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 2 dBi |
| Antenner, antal | 2 |
Funktioner
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 2 A |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
Vægt & størrelser
| Vægt | 500 g |
| Højde | 45 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Bredde | 210 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 385 mm |
| Pakkedybde | 288 mm |
| Pakkehøjde | 94 mm |
| Pakkevægt | 1,41 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Toldproduktkode (TARIC) | 85176200 |
| Oprindelsesland | Tyskland |