Keenetic Roamer 4G (KN-5110) Cellular network modem
Design
| Enhedstype | Cellulær netværksmodem |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Indbygget skærm | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-bånd | Enkelt band (2,4 GHz) |
Mobilt netværk
| Datanetværk | 4G |
| 4G standard | LTE |
| SIM-korttype | NanoSIM |
Porte & Grænseflader
| USB porttype | USB Type-C |
| USB-port | Ja |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-A til USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri, USB |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 3000 mAh |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 64,2 mm |
| Dybde | 17,3 mm |
| Højde | 108 mm |
| Vægt | 126 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 80 mm |
| Pakkedybde | 45 mm |
| Pakkehøjde | 120 mm |
| Pakkevægt | 202 g |