HPE FlexNetwork MSR958
router - monterbar på stativ
Dataoverførsel
| Hastighed for videresendelse | 0,03 Mpps |
| MAC adresselabel | 10000 entries |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Relativ luftfugtighed, der ikke fungerer (ikke-kondenserende) | 5 - 95% |
| Garantiperiode | 1 År |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 329,9 x 230,1 x 44,2 mm (13 x 9.06 x 1.74") |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| I/O-porte | (1) Combo GbE (SFP and RJ45) (1) RJ-45 autosensing 10/100/1000 WAN port (8) RJ-45 autosensing 10/100/1000 LAN ports |
| Vægt (efter britisk standard) | 1,75 kg (3.86 Pund) |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ja |
Netværk
| 10G understøttelse | Ingen |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n; IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Hastighed for videresendelse | 0,03 Mpps |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s; 10,100,1000 Mbit/s |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 8 |
| Antal WAN-porte | 1 |
| Kombo SFP porte, antal | 1; 1 |
| Antal USB-porte | 1 |
| USB version | 2.0 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Protokoller
| Routing-protokoller | IP; IP |
Sikkerhed
| MAC adresselabel | 10000 entries |
Design
| Produktfarve | Grå; Grå |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 24 W; 24 W |
| Strømforbrug (maks.) | 20 W; 20 W |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95%; 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 330 mm; 330 mm |
| Dybde | 230 mm; 230 mm |
| Højde | 44,2 mm; 44,2 mm |
| Vægt | 1,75 kg; 1,75 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990; 85176990 |