NETGEAR Orbi 970 Series RBE970
Wi-Fi-system - Wi-Fi 7 - desktop
Design
| Produkttype | Mesh-satellit |
| Produktfarve | Grå |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antenne type | Intern |
| Antenner, antal | 12 |
| Antal understøttede enheder | 200 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Quad-band (2.4 GHz / 5 GHz-1 / 5 GHz-2 / 6 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 11530 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 11530 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 8647 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (tredje band) | 1147 Mbit/s |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA3 |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorkerner | 4 |
| Processorfrekvens | 2,2 GHz |
| Intern hukommelse | 2000 MB |
| Flashhukommelse | 4000 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 294 mm |
| Dybde | 144,4 mm |
| Højde | 130,8 mm |
| Vægt | 1,79 kg |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Ethernet-kabel | Ja |