GPON PLANET GPN-100
Design
| Produkttype | Optisk netværksterminal (ONT) |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Certificering | CE |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Upstream datahastighed | 1,25 Mbit/s |
| Downstream datahastighed | 2,5 Mbit/s |
| RX sensitivitet | -28 dB |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi | Ingen |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Sikkerhed
| MAC adresse indlæring | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
Porte & Grænseflader
| Fiberkanal porte | 1 |
| Fiber optisk strømstik | LC (UPC), SC |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 80 mm |
| Dybde | 75 mm |
| Højde | 24 mm |
| Vægt | 100 g |