EAP211-Bridge KIT New
Dataoverførsel
| Maksimal dataoverførselshastighed | 867 Mbit/s |
| Maksimal overførselsafstand | 1000 m |
Antenne
| Antennedesign | Intern |
| Antenne type | 2x2 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 7 dBi |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-bånd | Enkelt frekvensbånd (5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 867 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 5 GHz |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SNMPv2, SNMPv3, SSH |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Funktioner
| Produkttype | Netværksbro |
| Monteringstype | Pæl |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Strøm |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| DC indgangsspænding | 12 V |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) spænding | 24 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC, RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 224 mm |
| Dybde | 79 mm |
| Højde | 60 mm |
Emballage indhold
| PoE+ injektor(er) | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |