Vertiv Liebert GXT5
UPS - 1500 Watt - 1500 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 1,5 kVA |
| Udgangseffekt | 1500 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 115 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 280 V |
| Indgangsfrekvens | 40 - 70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Effektivitet | 93% |
| Strøm faktor | 0,99 |
| ECO-tilstand | Ja |
| Støjniveau | 46 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RJ-45 |
| Modem-porte (RJ-11) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 9 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Numre af batterier medfølger | 3 stk |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 13 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 27 min. |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Rackkapacitet | 2U |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Emballage indhold
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | REACH, RoHS |
| Certificering | UL-1778 (Fifth Edition), C-UL listed, IEC 62040-1: 2008 (First Edition) + Am 1:2013, EN 62040-1:2008+A1:2013, CISPR22 Class A (RFI)/ FCC Part 15 (Class A), ISTA Procedure 1A, ANSI C62.41 Category B |
Vægt & størrelser
| Bredde | 430 mm |
| Dybde | 476 mm |
| Højde | 85 mm |
| Vægt | 17,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 570 mm |
| Pakkedybde | 597 mm |
| Pakkehøjde | 242 mm |
| Pakkevægt | 24 kg |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |