PowerWalker VFI 3000 ICR IoT UK UPS-enhed Dobbeltkonvertering (online) 3 kVA 3000 W 9 AC stikkontakt(er)
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 3 kVA |
| Udgangseffekt | 3000 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 110 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 300 V |
| Indgangsfrekvens | 40 - 70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Regulering af udgangsfrekvens | 0.2 Hz |
| Regulering af udgangsspænding | 1% |
| Antal indgående faser | 1 |
| Antal udgående faser | 1 |
| Effektivitet | 93% |
| Udgående strømfaktor | 1 |
| Crestfaktor | 3:1 |
| Nødstrøm Off (EPO) | Ja |
| Støjniveau | 50 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder |
| Strømstik | C20 forbinder |
| AC udgange, antal | 9 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type-B |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| RS-232-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Batteri
| Batterikapacitet | 9 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Antal understøttede batterier | 6 |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 3,7 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 10,1 min. |
| Opladningstid for batteri | 3 t |
| Opladningsstrøm | 1,5 A |
| Hot-swap batteri | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag |
| Rackkapacitet | 2U |
| Indbygget ventilator | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Indgangsstrømkabel, Udgangseffektkabel, USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 600 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 26,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 580 mm |
| Pakkedybde | 780 mm |
| Pakkehøjde | 240 mm |
| Pakkevægt | 30,4 kg |