Eaton 9E
UPS - 1800 Watt - 2000 VA - Blysyre - 7 Ah
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 2 kVA |
| Udgangseffekt | 1800 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 140 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 276 V |
| Indgangsfrekvens | 40/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Varmeafgivelse | 546 BUT/t |
| Antal indgående faser | 1 |
| Antal udgående faser | 1 |
| Effektivitet | 91% |
| Effektivitet (ECO mode) | 96,5% |
| Indgående strømfaktor | 99 |
| Udgående strømfaktor | 0,9 |
| Støjniveau | 45 dB |
| Lydalarmer | Ja |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C14 forbinder |
| Strømstik | C13 forbinder |
| AC udgange, antal | 6 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal serielle porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Blysyre |
| Batterikapacitet | 7 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Antal understøttede batterier | 6 |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 4,5 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 12 min. |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Rackkapacitet | 2U |
| Produktfarve | Sort |
| Kontroltype | Knapper |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 96% |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | Udgangseffektkabel, USB kabel |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE |
| Certificering | IEC/EN 62040-1 IEC/EN 62040-2 CE |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 608 mm |
| Højde | 86,5 mm |
| Vægt | 29,9 kg |