CyberPower Value Pro VP700ELCD
UPS - 390 Watt - 700 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 0,7 kVA |
| Udgangseffekt | 390 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 167 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 295 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Regulering af udgangsspænding | 10% |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Strøm (maks.) | 3,04 A |
| Overspænding energivurdering | 450 J |
| Responstid | 4 ms |
| Varmeafgivelse | 9,5 BUT/t |
| Antal indgående faser | 1 |
| Antal udgående faser | 1 |
| EMI/RFI støjfiltrering | Ja |
| Støjniveau | 40 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Højspænding |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Fejl, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type F |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 4 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| USB porttype | USB Type-B |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| RS-232-porte | 1 |
| Antal serielle porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 1 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 10 min. |
| Opladningstid for batteri | 8 t |
Design
| Husmateriale | Plast |
| Formfaktor | Tower |
| Kabellængde | 1,5 m |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3000 m |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, RCM |
Vægt & størrelser
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 260 mm |
| Højde | 227 mm |
| Vægt | 5,14 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 300 mm |
| Pakkedybde | 143 mm |
| Pakkehøjde | 335 mm |
| Pakkevægt | 5,76 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8504408590 |
| Oprindelsesland | Kina |