19´´ Rack mount power strip,
Design
| PDU-typer | Basis |
| Type | Enfaset |
| Rackkapacitet | 1U |
| Husmateriale | Aluminium |
| Produktfarve | Sort |
| Kabelfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| Strømstik | Type F |
| AC stikkontakt typer | Type F |
Funktioner
| Kabellængde | 3 m |
| Kabeltype | H05VV-F 3X1.5mm2 |
Strømstyring
| Nominel indgangsspænding | 230 V |
| Strøm (maks.) | 16 A |
| Antal faser | 1 |
| Maksimal ydeevne | 4000 W |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 45 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 1,4 kg |
| Pakkebredde | 570 mm |
| Pakkedybde | 95 mm |
| Pakkehøjde | 55 mm |
Logistik data
| Antal pr. pakke | 1 stk |