Eaton Tripp Lite Series UPS Smart 1000VA 750W Tower Medical AVR 230V C13
UPS - 750 Watt - 1000 VA
Funktioner
| Output strømkapacitet (VA) | 1 kVA |
| Udgangseffekt | 750 W |
| Indgående driftsspænding (min.) | 230 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 230 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Strøm (maks.) | 10 A |
| Overspænding energivurdering | 340 J |
| EMI/RFI støjfiltrering | Ja |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Højspænding, Lavspænding |
| Lydalarmer | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 6 AC stikkontakt(er) |
Batteri
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 11 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 27,5 min. |
| Opladningstid for batteri | 4,5 t |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Koldstart | Ja |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Godkendelser
| Certificering | CE, IEC 60601-1 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 190,5 mm |
| Dybde | 231 mm |
| Højde | 323 mm |
| Vægt | 20,6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 309,9 mm |
| Pakkedybde | 339,9 mm |
| Pakkehøjde | 469,9 mm |
| Pakkevægt | 22,1 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 309,9 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 339,9 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 469,9 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 22,1 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Oprindelsesland | Kina |
Andre funktioner
| Grænseflade | USB; DB9 |