Liebert GXT5 GXT5-1000IRT2UXLN
UPS - 1000 Watt - 1000 VA - Blysyre - med RDU101 netværkskort
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 1 kVA |
| Udgangseffekt | 1000 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 115 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 280 V |
| Indgangsfrekvens | 40 - 70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Effektivitet (on-line tilstand) | 93% |
| Strøm faktor | 0,99 |
| Lydalarmer | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
Batteri
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 12 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 26,5 min. |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Rackkapacitet | 2U |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | REACH, RoHS |
| Certificering | UL1778,<SP>4th<SP>Ed.<BR>FCC<SP>Part<SP>15<SP>Class<SP>A<BR>ANSI<SP>C62.41<SP>Cat.<SP>B<BR>ISTA<SP>1A<BR> |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Vægt & størrelser
| Bredde | 430 mm |
| Dybde | 446 mm |
| Højde | 85 mm |
| Vægt | 15 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 570 mm |
| Pakkedybde | 597 mm |
| Pakkehøjde | 242 mm |
| Pakkevægt | 21 kg |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
Andre funktioner
| Emballageindhold | GXT5LI UPS, USB Cable, Quick Install Guide (QIG), 4-Post Rack 2U Rail Kit, Tower Base Kit |