Eaton 9PX G2 9PX8KIRTNBPG2
UPS - HotSwap - 8000 Watt - 8000 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 8 kVA |
| Udgangseffekt | 8000 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 100 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 276 V |
| Indgangsfrekvens | 40/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug ( gennemsnitlig drift ) | 214 W |
| Varmeafgivelse | 728 BUT/t |
| Antal indgående faser | 1 |
| Antal udgående faser | 1 |
| Effektivitet | 97,3% |
| Effektivitet (ECO mode) | 99,5% |
| Indgående strømfaktor | 0,99 |
| Støjniveau | 37 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder |
| USB-port | Ja |
| RS-232-porte | 1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 9 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 15,2 min. |
| Automatisk batteritest | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Rackkapacitet | 4U |
| Kabellængde | 1,8 m |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | Udgangseffektkabel, USB kabel |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | BSMI, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), KCC, Lavspændingsdirektivet (LVD), RCM, REACH, RoHS, UKCA, WEEE, cULus |
| Certificering | IEC/EN 62040-1 IEC/EN 62040-2 IEC/EN 62040-3 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 725 mm |
| Højde | 174 mm |
| Vægt | 83,4 kg |