Eaton 9PX G2 9PX6KIRTNG2
UPS - 6000 Watt - 6000 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 6 kVA |
| Udgangseffekt | 6000 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 176 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 276 V |
| Indgangsfrekvens | 40/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Effektivitet | 0,965% |
| Strøm faktor | 0,99 |
| Støjniveau | 40 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, Terminal |
| Strømstik | Terminal |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 5 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Automatisk batteritest | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Rackkapacitet | 3U |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Kontroltype | Knapper |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, UKCA, cULus |
| Certificering | IEC/EN 62040-1, IEC/EN 62040-2, IEC/EN 62040-3, ENERGY STAR certified, CE, cULus, UKCA, Cm, Ukr, RCM |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 684 mm |
| Højde | 130 mm |
| Vægt | 43,1 kg |
Emballeringsdata
| Ledelseskort inkluderet | Ja |
| Medfølgende software | Eaton Brlightlayer Software suite |
Andre funktioner
| Nominel udgangsspænding | 230 V |
| Nominel indgangsspænding | 400 V |