Eaton 9PX 3000VA 2700W 120V Online Double-Conversion UPS, L5-30P, 6x 5-20R, 1 L5-30R Outlets, Cybersecure Network Card Option, Extended Run, 2U Rack/Tower Battery Backup
UPS - 2700 Watt - 3000 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 3 kVA |
| Udgangseffekt | 2700 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 100 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 144 V |
| Indgangsfrekvens | 40/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 100 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 125 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Responstid | 0 ms |
| Antal indgående faser | 1 |
| Effektivitet | 91% |
| Udgangsspænding total harmonisk forvrængning (THD) | 3% |
| THD, indgående strøm | 3% |
| Støjniveau | 47 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner mod strømstød | Netværk |
| Webbaseret administration | Ja |
| Automatisk genstart | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | NEMA 5–20R, NEMA L5-30R |
| Strømstik | NEMA L5-30P |
| AC udgange, antal | 7 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| RS-232-porte | 1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Automatisk batteritest | Ja |
| Koldstart | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Rackkapacitet | 2U |
| Kabellængde | 2,44 m |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 96% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 96% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | RS-232, USB kabel |
| Ledelseskort inkluderet | Ingen |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | IEC/EN 62040-1, UL 1778, CSA 22.2 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 605 mm |
| Højde | 86,5 mm |
| Vægt | 28,6 kg |
Emballeringsdata
| Beslag | Ja |
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
Andre funktioner
| Nominel indgangsspænding | 120 V |
| Nominel udgangsspænding | 120 V |