Eaton 9PX 2200i RT3U
UPS - 2200 Watt - 2200 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 2,2 kVA |
| Udgangseffekt | 2200 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 176 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 276 V |
| Indgangsfrekvens | 40/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Antal indgående faser | 1 |
| Effektivitet | 93,5% |
| Strøm faktor | 1 |
| Støjniveau | 40 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder |
| Strømstik | C20 forbinder |
| AC udgange, antal | 10 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 10 min. |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Automatisk batteritest | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Rackkapacitet | 3U |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Ledelseskort inkluderet | Ingen |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | IEC/EN 62040-1, UL 1778, CSA 22.2 |
Godkendelser
| Certificering | IEC/EN 62040-1, UL 1778, CSA 22.2, IEC/EN 62040 -2, FCC Class B, CISPR22 Class B, CE /CB report (TUV) / cULus / EAC /RCM / KC / Energy Star |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 485 mm |
| Højde | 130 mm |
| Vægt | 24,5 kg |
Emballeringsdata
| Medfølgende software | Intelligent Power Software suite |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
Andre funktioner
| Nominel indgangsspænding | 230 V |
| Nominel udgangsspænding | 230 V |